Z nabídky:

Úschovna kol

Parkoviště

Vinný sklípek

Internet - WiFi

Počítač

Vyjíždky na koních

Vyhlídkové lety

Koupání

Masáže

Cyklisté a cyklotrasy

Dětská hřiště

Fotbalové hřiště

Hřiště na volejbal

Dětské ceny a slevy

Domácí mazlíčci vítáni


Možnosti:

Kuželky

Pálení čarodějnic

Znojemské vinobraní

Retzské vinobraní

Znovin cup

Burčákfest

Znojemský hrozen

Kürbisfest

Pivní slavnosti

Okurkobraní

Putování po vinicích

Vycházky do NP

Termální lázně Laa

Výlety a zajímavosti

Turistický vláček


Vranovský zámek - ubytování, penzion

Vranov nad Dyjí

Pro návštěvníky Vranovského zámku je výhodné ubytování Znojmo - Havraníky v penzionu Ham-ham National park, ze kterého je Vranovský zámek velmi vítaným výletním cílem, ale než se v našem penzionu ubytujete, přečtěte si něco málo z historie Vranovského zámku.

Území jihomoravského Vranova lákalo k osídlení již od pravěku. Poprvé byl Vranov zmíněn již roku1100 děkanem pražské kapituly Kosmasem v „Kronice Čechů“. Z roku 1323 se zachovala zpráva, že král Jan Lucemburský směňuje svůj vranovský majetek s Jindřichem z Lipé. Důležitými lenními majiteli byli Lichtenburkové. Jejich dílem byla přestavba podyjských hradů Bítova a Cornštejna. V roce 1516 ho po Lichtenburcích získává nejvyšší moravský hejtman Arkleb z Boskovic a dále Jan z Pernštejna, Zdeněk Meziříčský z Lomnice nebo nejvyšší pražský purkrabí Volf Krajíř z Krajku. Nejdůležitějšími vlastníky Vranova však byli Althannové. Po roce 1629 jej kupuje generál Jan Arnošt ze Scherfenberka. V roce 1645, po bitvě u Jankova, je vranovské městečko obsazeno švédskými vojsky a dochází k obléhání hradu. Po několikaměsíčním úsilí se však Švédové svého úsilí vzdávají a ohrožováni císařskými vojsky Vranov opouštějí. V roce 1666, po ničivém požáru hradu, získávají válkou zpustlé a zčásti vylidněné panství Stahrenberkové. Další významnější kapitola ve stavebních dějinách zámku nastává v závěru osmnáctého století, kdy v roce 1774 panství dědí poslední vranovský Althann Michal Josef. Český zemský advokát Josef Hilgartner z Lilienbornu, který panství získal v roce 1793 v konkurzním řízení a navazuje na starší dílo započaté již za posledního Althanna a obrací svoji pozornost k dotvoření krajinářského parku.V roce 1938, kdy se Vranov stává součástí Hitlerovy Říše, je zámek spolu s velkostatkem svému majiteli Adamu Stadnickému zkonfiskován a prodán německému baronovi Gebhardu von der Wense-Mörse. Po druhé světové válce se majetku ujímá stát, který vranovský památkový objekt zpřístupňuje veřejnosti. V sedmdesátých letech dochází k jeho rozsáhlé obnově zahrnující generální opravu inženýrských sítí, střech, fasád i dochovaných hradeb.

Pokud jste návštěvníky Vranovského zámku, zkuste se ubytovat v našem penzionu Ham-ham, National park v Havraníkách a zkuste zde navštívit i vinné sklípky, které jsou v oblasti znojemska tradiční.

Znak Vranova nad Dyjí

Kontakt:

Petr Dušejovský, Krapkova 2, 671 81 Znojmo, IČ: 665 41 590
Tel.: +420 608 618 575, e-mail: pension@ham-ham.cz
Číslo účtu: 164887429/0600