Ubytování Znojmo Unterkunft Znaim Accommodation Znojmo Zakwaterovanie Znojmo

Akce


Znojemské vinobraní se bude konat 9.-11.9.2022.

Retzské vinobraní (Retzer Weinlesefest) je plánováno na 23.-25.9.2022.

Znojemský Burčákfest je naplánován na 3.10.2022.


Fotogalerie

Ubytování
Ubytování Znojmo-Havraníky
Okolí
Okolí penzionu
Fauna a flóra
Fauna a flóra

Informace k ubytování

Ubytování pro invalidy a  vozíčkáře

Pokyny pro ubytování v  penzionu

Úschovna kol pro ubytované

Parkoviště penzionu

Vinný sklípek Havraníky

WiFi a PC pro ubytované

Dětské ceny a  slevy v  penzionu

Domácí mazlíčci vítáni

Ubytování pro pracovní skupiny


Šobes - ubytování na Znojemsku - penzion Ham-Ham, National park

To nejkvalitnější a nejlepší z moravského vinařství již má své jméno: vinice Šobes. Do roku 1989 byla tato unikátní vinice v sousedství státní hranice pro většinu obyvatel tehdejší Československé socialistické republiky naprosto nedostupným místem, podobně jako ostatní oblasti kolem státní hranice s Rakouskem. Do prostoru Šobesu mohli chodit pracovat pouze spolehlivé a stranicky prověřené osoby, ale i ty pod ostražitým dohledem pohraničníků se samopaly a s pokynem střílet na případné uprchlíky. V současné době je tato světoznámá unikátní vinice velmi vyhledávanou lokalitou jak pro milovníky nedotčené přírody Národního parku Podyjí.cz, tak pro cykloturisty či rodiny s dětmi.

Šobes

Nebývalý rozkvět tato vinice prodělala po roce 1995, kdy ji od obce Podmolí odkoupila znojemská firma Znovín Znojmo se sídlem v Šatově a začala zde opět pěstovat ta nejlepší moravská a možná i evropská vína, která pro svou kvalitu dosahují významných ocenění. V dalších letech se vinice Šobes postupně stává i vyhledávaným turistickým cílem. Tuto vinici chtějí navštívit téměř všichni ti, kdo navštíví oblast Znojemska.

Devět mlýnů

Pro návštěvu Šobesu je skvělým místem pro ubytování penzion Ham-Ham, a to zejména proto, že je vzdálen pouze pár desítek minut chůze Národním parkem Podyjí. Na samotné vinici Šobes je od jara do podzimu otevřen ochutnávkový stánek vína, kde je možno vysokou kvalitu šobeských vín vychutnat uprostřed vinic, z nichž pochází. Večer můžete příjemně strávít ve stylovém prostředí penzionu Ham-Ham National Park Znojmo - Havraníky.

Kontakt:

Petr Dušejovský, Krapkova 2, 671 81 Znojmo, IČ: 665 41 590
Tel.: +420 608 618 575, e-mail: pension@ham-ham.cz
Číslo účtu: 2602519650/2010